Trening widzenia

Czyli jak troszczyć się o własne oczy

Programy:

Dobry wzrok
Komputer, a Twoje oczy

Warsztaty

Jak pomóc sobie
w leczeniu jaskry?

Czy można wesprzeć leczenie farmakologiczne i chirurgiczne?

więcej

Aktualności

Klawiterapia

Klawiterapia, jako odmiana akupunktury, to  metoda polegająca na poddawaniu poszczególnych części ciała bodźcowaniu. Jej celem jest pobudzenie organizmu do walki z zapaleniami, chorobami, czy z zespołami bólowymi.
Bodźcowanie, stymulowanie odbywa się przy użyciu klawików. Podczas stymulowania siła nacisku jest umiarkowanie lekka, bez naruszenia ciągłości naskórka.

Jest to nieinwazyjna metoda wykorzystująca całą powierzchnie skóry w postaci punktów biologicznie czynnych, dzięki czemu korzysta się ze wszystkich możliwych dróg nerwowych.

Stymulując odpowiednią strefę receptorów  na skórze, na drodze odruchu nerwowego, dociera się do danego narządu, powodując jego przekrwienie,  odreagowanie i wzrost endogennych czynników przeciwzapalnych, regulując jego funkcjonowanie.

Klawiterapia znosi napięcia ośrodkowego i wegetatywnego układu nerwowego, zwiększając dokrwienie siatkówki, poprawia przepływ krwi w gałce ocznej, powoduje ogólna relaksację, wpływa pośrednio na obniżenie ciśnienia w gałce ocznej.

Stosowanie tej metody przynosi bardzo dobre wyniki  również w takich dolegliwościach jak:

  • odstresowanie, wyciszenie układu nerwowego,
  • przewlekle zmęczenie,
  • stany lękowe, nerwice.

Klawiterapia podnosi poziom wydzielanych endorfin, dzięki czemu ma działanie uspakajające, regulujące sen, skutecznie znosi rozmaite stany napięcia nerwowego. Utrzymujące się przez dłuższy czas bez odreagowania, napięcia układu nerwowego powodują zaburzenia enzymatyczne układu trawiennego, niedokrwienie wielu tkanek i narządów oraz zatrucie organizmu.

Korzyści stosowania klawiterapii:

  • umiejętność samodzielnego stymulowania punktów – nauka klawiterapii do samodzielnego stosowania ma  duże znaczenie w przypadkach wymagających dłuższego leczenia,
  • poprawa stanu zdrowia, szybsze odzyskanie zdrowia,
  • zmniejszenie lub odstawienie zażywanych leków,
  • umiejętność szybkiego odreagowania nerwowego, odstresowanie,
  • uwolnianie od problemów z kręgosłupem – dyskopatia, skolioza
  • zwiększenie libido,  witalności,  regeneracja organizmu.

Jeżeli chcesz w sposób nieinwazyjny, bez leków zregenerować organizm, pozbyć się stresu i dolegliwości, skorzystaj z zabiegów klawiterapii.

Zapytaj o szczegóły, korzystając z formularza kontaktowego poniżej: